Bitcoin
0.00 %

Thodex Hesabımdan Nasıl Para Çekebilirim?

Thodex, kripto para alım satım işlemlerini gerçekleştirebileceğiniz bir kripto para borsasıdır. Türkiye’nin en önde gelen kripto para borsası olan Thodex aracılığıyla her türlü işleminizi hem son derece kolay biçimde hem de güvenli bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Thodex hesabınızdan para çekme işlemi son derece kolaydır. Yapmanız gereken şey, TL çek bölümüne gelip banka hesabınız ile birlikte IBAN numaranızı ve hesabınızın bulunduğu banka ismini eklemek.  Bu işlemi yaparken mutlaka kendi isminle açılan banka hesap numarasını girmelisiniz. Aksi takdirde para çekme işlemi gerçekleşmeyecektir.

Bu aşamadan sonra çekmek istediğiniz miktarı belirleyerek ardından banka hesabınızı seçerek, TL çek butonuna basarak para çekme işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Kısa bir süre içerisinde paranız hesabınıza yatacaktır.

Thodex Hesabıma Nasıl Para Yüklerim?

Thodex hesabınıza para yüklemeniz için öncelikle hesap onayı almanı gerekir.  Hesap onayı alabilmek için gerekli olan işlemleri TL Yükle ekranına geldiğinizde görebilirsiniz. Site sizi onay bölümüne otomatik olarak yönlendirecektir.

TL yükleme işlemleri iki farklı şekilde yapılabilir. İsterseniz EFT isterseniz de havale yoluyla para yükleme işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Bu ekranda hesabınıza yüklemek istediğiniz TL miktarını belirledikten sonra TL yatır butonuna basmanız gerekmektedir. Bu işlemden sonra Thodex’in çalışmış olduğu bankalar ve banka hesapları karşınıza çıkacak. Buradan arzu ettiğiniz banka hesabını seçerek para yükleme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Bu adımdan sonra karşınıza para yükleme kodu çıkacaktır. Bu para yükleme kodunu açıklama kısmına girmeniz gerekmektedir. Ayrıca belirtmemiz gereken bir diğer önemli nokta da mutlaka kendi hesabınızdan para aktarmanız gerektiğidir. Eğer başka birinin adıyla açılan bir hesaptan para aktarmaya çalışırsanız, bu çabanız sonuçsuz kalacaktır. Thodex güvenlik gerekçesi ile yalnızca kişinin kendi hesabından aktardığı paraları kabul etmektedir.

Para Transferi Ne Kadar Sürede Gerçekleşir?

Todex Para transferinin süresi en çok merak edilen sorulardan bir tanesidir. Bitcoin alım satım işlemlerinin oldukça fazla olduğu Thodex gibi borsalarda haklı olarak kullanıcılar bu sorunun cevabını aramaktadırlar.

Todeks borsası son derece yoğun olduğundan, Thodex birçok bankayla çalışmaktadır. Thodex’in anlaşmalı bankalarıyla gün ve saati fark etmeksizin para transferi işlemleri 1-2 saat içerisinde onaylanmaktadır. Thodex’in anlaşmalı olmadığı bankalarda ise yalnızca mesai saatleri içerisinde para transferi işlemleri gerçekleştirilir.

Kripto Para Nasıl Alınır-Satılır?

Thodex borsası kripto para alım satımında son derece avantalı bir platformdur. Kripto para alım ve satım işlemleri oldukça kolay bir biçimde yapılabilir.

Todex Kripto para almak için öncelikle hesabınızda mutlaka Türk Lirası bulunmalıdır. Daha sonra almak istediğiniz kripto parayı belirleyebilirsiniz. Örneğin Bitcoin alacaksınız. Sitenin market bölümüne gelip Bitcoin tercih ettikten sonra,  fiyat kısmında hemen alabileceğiniz fiyat karşınıza çıkacaktır. Bu fiyat yerine farklı bir fiyat girip ona göre Bitcoin de satın alabilirsiniz. Daha sonra toplam kısmına kaç lira değerinde Bitcoin almak istediğinizi yazarak Bitcoin satın alabilirsiniz. Al seçeneğine geldikten sonra emir vermiş olursunuz. Vermiş olduğunuz bu emir kişisel alım satım ekranında görülecektir. Eğer Bitcoin alabilecek bir fiyat verdiyseniz, alım işleminiz otomatik olarak gerçekleşecektir. Aksi takdirde vermiş olduğunuz emir istediğiniz fiyat gelene kadar beklemede kalacaktır. Emri istediğiniz zaman iptal etme seçeneğiniz mevcuttur.

Todeks Kripto para satma işlemlerinde de tıpkı alım işlerine benzer bir prosedür uygulanır. Bu kısımda da hesabınızda satmak istediğiniz kripto paranın bulunması gerekir. Yine örnek olarak Bitcoin’i verelim. Market bölümünden Bitcoin sat kısmına geldikten sonra hemen satış yapabileceğiniz fiyat karşınıza çıkacaktır. Yine arzu ederseniz farklı bir fiyat girmeniz mümkündür. Daha sonra toplam kısmında kaç TL değerinde Bitcoin satmak istediğinizi belirtmelisiniz. Sat butonuna tıkladığınızda yine emir vermiş olursunuz. Eğer belirlediğiniz değer karşılanıyorsa satış işlemi gerçekleşir. Aksi takdirde emir beklemede kalır ve istediğiniz değere gelinceye kadar bekler. Bu işlemi de her zaman iptal etme şansına sahipsiniz.

Platformlar Arası Kripto Para Transferi

Bildiğiniz üzere birçok farklı kripto para borsası mevcuttur. Kullanıcılar farklı platformlarda koin alım satım işlemleri gerçekleştirirler. Bu kişilerden biri siz de olabilirsiniz. Ancak tüm kripto paralarınızı tek bir hesapta toplamaya karar verdiniz ve bu hesabı Todex borsası olarak seçtiniz. Yapacağınız işlem son derece basittir. Thodex’de cüzdan kısmına geldiğinizde yatırmak istediğiniz kripto parayı seçerek (Bitcoin yatır gibi) size verilecek olan hesaba kripto paralarınızı aktarabilirsiniz.

Bu işlemin tam tersi de aynı şekilde yapılmaktadır. Thodex’de yer alan kripto paralarınızı da başka hesaba benzer yöntemle aktarabilirsiniz. Cüzdan kısmında Bitcoin çek bölümüne geldiğinizde aktarmak istediğiniz Bitcoin miktarını ve hesap numarasını girerek gönder tuşuna basmanız yeterli olacaktır.

Açılan Emir Neden Gerçekleşmedi

Thodex’de kullanıcıların merak ettiği ve sıklıkla sorduğu sorulardan bir diğeri de açılan emrin gerçekleşmemesi problemidir. Böyle bir durumda derinlik tablosuna bakmanız gerekmektedir. Eğer alım ve satım işlemlerinde belirlemiş olduğunuz fiyat, kripto paranın değerini tutmuyorsa, emriniz beklemeye alınır. Bu nedenle emriniz gerçekleşmemiş olur .

Related Posts

Leave a Reply