Bitcoin
0.00 %

Thodex Güvenli Midir?

Thodex Güvenli Midir? kripto para alım satım işlemlerinin gerçekleştirilebileceği yerel bir platformdur. Türkiye’nin en kapsamlı kripto para borsası olarak karşımıza çıkar. Barındırmış olduğu 12 Altcoin sayesinde, Türkiye’nin en çok Altcoin barındıran kripto para borsasıdır.

Todex elinizdeki Türk Liraları ile kripto para satın almaya ve kripto paraları TL’ye çevirmenize yarayan bir platformdur. Aynı zamanda diğer kullanıcılarla da alım satım işleri yapmanızı sağlar. Thodex bu alım satım işlemlerinden komisyon alır.

Todex piyasadaki en güvenilir kripto para borsalarından bir tanesi konumundadır. Uluslararası standartlara uygun olmasıyla öne çıkan Thodex, en ileri güvenlik yöntemlerini kullanan bir platformdur.

Thodex Komisyon Payı

Todeks, tüm kripto para borsaları gibi komisyon alarak çalışan bir borsadır. Akla hemen Thodex’in kullanıcılardan ne kadar komisyon ücreti aldığı sorusu gelebilir. Thodex oldukça düşük komisyonlar almaktadır.

Her Altcoin için farklı miktarlarda komisyon payı söz konusudur. Bu komisyon ücretleri birbirlerine oldukça yakındır. Ortalama alım satım başına 20-30 kuruşluk bir komisyon ücreti bulunmaktadır.

Bitcoin BTC : 0.00070000 BTC

Bitcoin Cash BCH :  0.00100000 BCH

Ripple XRP : 1.00000000 XRP

Staller XLM : 0.30000000 XLM

Nem XEM : 1.00000000 XEM

Ethereum ETH : 0.00500000 ETH

Dogecoin DOGE : 2.00000000 DOGE

Litecoin LTC : 0.01000000 LTC

Bitcoin Gold BTG : 0.00100000 BTG

Dash DASH : 0.00200000 DASH

Ethereum Classic ETC : 0.00500000 ETC

Komisyon payı bu şekildedir. Transfer bedeli ise TL olarak tahsil edilmektedir. Tranfer başına toplamda 3 lira alınmaktadır. Yanlış transfer sebebiyle yapılan iadelerde de 4 liralık bir masraf ödenir.

Thodex Hesabıma Nasıl TL Yükleyebilirim?

Thodex’den hesabınıza TL yatırabilmek için ilk etapta hesabınızı onaylatmanız gerekmektedir. Bunu Thodex içerisinden TL yükle ekranına gelerek yapabilirsiniz.

TL yükleme işlemlerini iki farklı şekilde gerçekleştirmeniz mümkündür. İsterseniz EFT  yoluyla isterseniz havale yoluyla işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. TL yatır menüsüne geldikten sonra Thodex’in çalışmış olduğu bankaları ve hesap numaraları karşınıza çıkacaktır. Buradan istediğiniz bankayı seçerek (aynı banka olması ekstra ücret ödememenizi sağlar) havale ve EFT işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz. Bu kısımda size özel olarak bir para yatırma kodu verilecektir. Bu kodun hesabınızla eşleşmesi halinde para yükleme işlemi gerçekleşir. Bu hesabınızı korumak için alınmış bir güvenlik yöntemidir

TL yükleme konusunda dikkat edilmesi gereken en önemli husus hesabınızın kendinize ait olmasıdır. Başkasına ait olan bir hesaptan, Thodex hesabınıza para aktarmanız mümkün değildir. Hesabın size ait olması şarttır.

Hesabınıza para gönderdikten sonra Thodex parayı onaylar ve kripto para alım satımına başlayabilirsiniz. Todex yatırılan paraları 09.00 ile 18.00 saatleri arasında onaylamaktadır.

Nasıl Kripto Para Satın Alabilirim? (Kripto Para Transferi)

Todeks Kripto para alabilmek için ilk başta hesabınızda Türk Lirası olması gerekmektedir. Hesabınıza para yatırma işlemlerini gerçekleştirdikten sonra market bölümünden satın almak istediğiniz kripto para birimine gelerek işleminizi devam ettirebilirsiniz.

Satın alacağınız kripto para türünü tercih ettikten sonra karşınıza otomatik olarak bir fiyatlandırma gelecektir. Eğer isterseniz bunu değiştirebilir kendi belirlediğiniz miktarı girebilirsiniz. Bu aşamadan sonra toplam kısmında ne kadar kripto para alacağınızı belirtmeniz gerekmektedir. Bu aşamadan sonra miktar otomatik olarak hesaplanacaktır. Tüm bu işlemleri gerçekleştirdikten sonra AL seçeneğine tıklayarak emir verebilirsiniz.

Emir verdikten sonra vermiş olduğunuz emir alım satım ekranında listelenecektir. Eğer değere uygun bir fiyat girdiyseniz emir otomatik olarak gerçekleşecektir. Emirleriniz kısım kısım da gerçekleşebilir. Zira almak istediğiniz kripto para o an elde istediğiniz miktarda olmayabilir.

Girmiş olduğunuz emir, almak istediğiniz kripto paranın ücretini karşılamıyorsa, verdiğiniz emir beklemeye alınır. Sizin belirlemiş olduğunuz fiyata ininceye kadar bu bekleme süresi devam eder. Belirlediğiniz fiyata indiğinde emir otomatik olarak gerçekleşir. Eğer beklemek istemezseniz istediğiniz zaman vermiş olduğunuz emri iptal etme hakkınız vardır.

Kripto Paralarımı Nasıl Satabilirim? (Kripto Para Transferi)

Kripto para alım işleminden sonra bir diğer önemli işlem de kripto para satış işlemidir. Bu konu hakkında tarafımıza pek çok soru gelmektedir. Thodex’de kripto para transferi  de son derece kolaydır.

Kripto paralarınızı satabilmeniz için hesabınızda kripto para bulunması gerekmektedir.  Eğer hesabınızda kripto para mevcutsa direkt market bölümüne giderek buradan SAT butonunu tıklayabilirsiniz.

Butona tıkladıktan sonra karşınıza fiyat kısmı gelecektir. Fiyat kısmında hemen satabileceğiniz fiyat gösterilmektedir. Siz bu miktarı kendiniz belirleyebilir ya da önerilen fiyata satış yapabilirsiniz. Toplam kısmına ise kaç TL değerinde kripto para satacağınız girmeniz gerekmektedir.  Bu işlemlerden sonra miktar otomatik olarak hesaplanacaktır.

Bu işlemden sonra SAT butonuna tıklayarak satış emri verebilirsiniz. Vermiş olduğunuz emir alım satım ekranında görülecektir. Eğer girmiş olduğunuz fiyat alış fiyatlarına uygun bir fiyatsa otomatik olarak emriniz gerçekleştirilir. Eğer girdiğiniz fiyat alış fiyatına uygun değilse, o fiyata gelene kadar emriniz beklemede kalacaktır. Belirlemiş olduğunuz fiyata geldiğinde ise yine otomatik olarak satış işlemi gerçekleşecektir. Eğer isterseniz vermiş olduğunuz emri istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz.

Related Posts

Leave a Reply