Bitcoin Hesabınızdan Nasıl Para Çekebilirsiniz?

Bitcoin Transferi

Koineks, Türkiye’nin en önde gelen kripto para borsası olma özelliğini taşır. Bitcoin işlemleri koineks aracılığı ile kolaylıkla halledilebilir. Tek yapmanız gereken Koineks’ten bir hesap açmak. Daha sonra alım satın işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Bitcoin hesabınızdan para çekebilmek için ilk etapta Koineks üzerinden “TL Çek” bölümüne gelin. TL çek bölümüne geldikten sonra IBAN numaranızı ve hesap numaranızı belirlenen bölgeye girerek TL çekme işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Bu bölümde dikkat edilmesi gereken en önemli şey, Koineks hesabınızda yer alan isimle banka hesabınızda yer alan ismin uyuşmasıdır. Koineks başka birinin adına ait olan hesap numarası üzerinden işlem yapmanıza izin vermez. Bunun sebebi de kullanıcının güvenliğini korumaktır. Aksi takdirde hırsızlık gibi vakaların yaşanabileceğini göz ardı etmemek gerekir.

TL çekme emrini verdikten sonra kısa bir süre sonra paranız hesabınıza aktarılacaktır. Para aktarma isteği gerçekleştirildikten sonra, Koineks’te bulunan bu paranızdan herhangi bir şekilde alım satım yapamayacağınızı belirtmekte fayda var.

Para çekme işlemlerinin onaylanma süresi, hesabınızın bulunduğu bankaya göre değişiklik gösterir. Koineks’in çalışmakta olduğu bir banka ile işlem yapılacaksa, kısa sürede işlem gerçekleştirilirken, Koineks’in çalışmadığı bir banka ile işlemler yalnızca mesai saatleri içerisinde gerçekleştirilebilir.

Koineks Para Transferi

Bitcoin Aktarma İşlemleri

Bitcoin işlemleri koineks ile son derece rahat biçimde gerçekleştirilebilir. Bu işlemlerden birisi de hesaplar arasında bitcoin aktarma işlemidir. Site üzerinde Bitcoin çek bölümüne geldikten sonra, çekmek istediğiniz bitcoin miktarı ve bitcoinin gideceği adresi yazdıktan sonra onaylama tuşuna bastığınızda bitcoin gönderme işleminin tamamlanmış olacak. Ancak bu sizin için tamamlanan kısmı. Bundan sonra Koineks’in üç aşamalı onay sistemi devreye girer. Bu sistem tamamen sizin güvenliğiniz için tasarlanmış bir sistemdir. Bitcoin gönder talebinden sonra eğer onaylar gerçekleşirse kripto para transferi de gerçekleşmiş olur.

Göndermiş olduğunuz bitcoinlerin hesabınıza geçip geçmediğini de kolaylıkla anlayabilirsiniz. Koineks üzerinden cüzdan kısmına gelerek burada kripto para seçeneğine tıkladığınızda karşınıza kripto para simgeleri gelecektir. Burada yer alan Bitcoin simgesini tıkladıktan sonra “gelen transferi kontrol et” seçeneğinden bitcoinlerinizin yatıp yatmadığını kolaylıkla görebilirsiniz.

Yine aynı bölümde “aktif transfer” seçeneği yer alır. Bu kısımda göndermiş olduğunuz bitcoin miktarını görebiliyorsanız, işleminizin işleme alındığını ve onaylanmayı beklediğini anlayabilirsiniz. Eğer henüz aktif transfer kısmında yaptığınız işlem gözükmüyorsa, henüz işleminizin kayda geçmediği anlaşılır.

Bitcoin Transferi
Koineks hesabınızdan para transferi gerçekleştirmek için gereken bilgiyi edinmek için takipte kalınız.

Bitcoin Satın Almak

Koinesk’te market bölümüne geldiğinizde kolaylıkla bitcoin satın almanız mümkün. Öncelikle bitcoin satın alabilmek için cüzdanınızda Türk Lirası bulunması gerektiğinin altını çizelim. Eğer hesabınızda TL bulunuyorsa burada Bitcoin için belirlenen “hemen al” fiyatını göreceksiniz. Bu fiyat o an alabileceğiniz bitcoin’in değerini  gösterir. Bu fiyat size fazla geldiyse siz farklı bir değer girebilirsiniz. “Al” butonuna tıkladığınızda eğer vermiş olduğunuz fiyat bitcoin almaya yeterli geliyorsa, satın alma işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Ancak belirlemiş olduğunuz fiyat bitcoin almak için yeterli değilse, emriniz beklemeye alınacaktır. Bitcoin vermiş olduğunuz değerden alınabilir hale geldiğinde ise yine emriniz otomatik olarak devreye girer ve satın alma işlemi başarıyla gerçekleşir.

İşleme Girmeyen Emir

Eğer vermiş olduğunuz emir işleme girmediyse derinlik tablosunu incelemeniz gerekir. Burada vermiş olduğunuz emirleri görebilir ve iptal edebilirsiniz. Eğer vermiş olduğunuz emir, bitcoin almaya yetmediyse bu emir kendini beklemeye alır. Bu nedenle emir devreye girmez ve beklemede kalır. Derinlik tablosundan istediğiniz zaman vermiş olduğunuz emri iptal edebilirsiniz.

Cüzdan Güvenliği ve En Güvenli Cüzdanlar

Kripto paralar hakkında en çok şüphe duyulan şey hiç şüphesiz güvenlik konusudur. Birçok yatırımcı güvenlik endişeleri sebebiyle kripto para yatırımlarına yaklaşmamaktadır. Aslında bu kaygılar bir zamanlar doğru olsa da artık birçok farklı güvenlik önlemi mevcuttur. Gelin hep birlikte kripto para cüzdanlarını inceleyelim.

 

  • Online Cüzdan

 

En çok kullanılan cüzdanların başında online cüzdanlar gelir. Online cüzdanlar web tabanlı olduklarından internete kolay bir biçimde bağlanabilme özelliğine sahiptirler. Bu nedenle de en çok kullanılan kripto para cüzdanlarının başında gelir.

Online cüzdanların en büyük handikabı hack tehlikesi bulunmasıdır. Web tabanlı bir cüzdan olduğundan internet korsanlarının saldırabileceği cüzdanlar olan online cüzdanlar bu yönüyle kullanıcılar tarafından çok tercih edilmemektedir.

 

  • Offline Cüzdan

 

Offline cüzdanlar adından da anlaşılacağı üzere internet bağlantısına sahip olmayan cüzdanlardır. Bu şekilde hacker saldırısı tehdidinden kurtulmuş olurlar. İnternete bağlanamadığı için ok pratik olmasa da güvenlik açısından hiç şüphesiz en önemli cüzdanlardır.

 

  • Mobil Cüzdan

 

Mobil cüzdanların en önemli özelliği de hem taşınabilir olması hem de internet bağlantısının bulunmasıdır. App Store ve Google Play uygulamaları ile birlikte çalışan mobil cüzdanlar, internete bağlanması sayesinde hızlı biçimde işlem yapmak mümkündür. Ancak online cüzdanlarda olduğu gibi hack tehlikesi mobil cüzdanda da mevcuttur.

 

  • Donanım Cüzdanı

 

Donanım cüzdanları tıpkı flash belleklere benzer. Hem taşınabilmesi hem de offline olması sebebiyle en güvenli ve en kullanımı kolay cüzdandır. Bu nedenle sıklıkla tercih edilir.

Author: Koineks Bitcoin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir