Koineks Kripto Para Transferi Nasıl Yapabilirim?

Koineks platformunun en önemli özelliklerinden bir tanesi de oldukça kolay biçimde kripto para transferine olanak tanıması. Özellikle kripto para borsalarında oldukça önemli olan para transfer işlemleri, Koineks borsasında oldukça stabil bir biçimde yapılabiliyor.

Koineks’te isterseniz koineks hesabınızdan kripto para gönderebilir, isterseniz de başka bir hesaptan kendinize kripto para transferi gerçekleştirebilirsiniz. Yine koineks’in hizmetlerinden bir diğeri de yatırımcıların birbirleri arasında kripto para transferi işlemi yapabilmesi hizmetidir.

Örneğin Koineks dışı bir  hesabınızda yer alan bitcoin paraları Koineks hesabınıza aktarmak istiyorsunuz. Bu durumda yapacağınız işlem son derece basittir. Cüzdan bölümün gelerek “Bitcoin Yatır” bölümüne tıklayınız. Daha sonra bitcoin yatır kısmından yeni adres oluştur kısmına geliniz. Size verilmiş olan adrese Bitcoin transferini bu şekilde kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz.

Koineks hesabınız yer alan kripto paraları da yine benzer bir yöntemle başka bir platformdaki hesabınıza aktarılabilir. Bunun için Koineks hesabınızdaki cüzdanınıza gelip Bitcoin çek bölümüne tıklamanız gerekir. Burada Bitcoin gönder kısmında göndermek istediğiniz Bitcoin miktarını ve göndereceğiniz adresi girerek gönder tuşuna basmanız yeterli olacaktır.

Gönderdiğim Kripto Paralar Hesabıma Ne Zaman Geçer?

Koineks üzerinden göndermiş olduğunuz kripto paralar bir onay süreci sonrasında hesabınıza geçecektir. Sistemimiz üzerinde üç ayrı onay bulunduğundan bu süreç sonucunda para transferi işlemi gerçekleşecektir. Kripto para transferi için gerekli olan 3 onay verildikten sonra para transfer işlemi tamamlanmış olur. İşlem tamamlandıktan sonra cüzdanınızdaki bakiye yenilenir.

Gönderilen Kripto Paraların Hesaba Geçtiği Nasıl Anlaşılır?

Koineks’te göndermiş olduğunuz kripto paraların hesaba geçip geçmediğini anlamak son derece kolaydır. Yapmanız gereken şey ilk olarak “yatırma-çekme” menüsüne gelerek daha sonra Kripto para bölümüne gelmek.  Göndermiş olduğunuz kripto paranın simgesine tıklayarak burada bulunan “Gelen transferi kontrol et” seçeneğine tıkladığınızda göndermiş olduğunuz kripto paraların geçip geçmediğini öğrenebilirsiniz.

Yapmış olduğunuz gönderim işlemi “Aktif transferler” bölümünde görünüyorsa ekstra bbir işlem yapmanıza gerek kalmadan, Koineks tarafından verilecek olan onay sonrasında kripto paralar hesabınıza geçecektir.  Eğer yapmış olduğunuz işlem henüz “Aktif transferler” bölümünde yer almıyorsa, yapmış olduğunuz transferin henüz işlem görmediği anlaşılır.

İnternet Cüzdanları

İnternet cüzdanları, kripto para alım satım işlemlerinde mutlaka kullanılması gereken cüzdanlardır. İnternet cüzdanı olmadan herhangi bir şekilde kripto para alım satım işlemlerini gerçekleştirmek mümkün değildir. Para transferi oldukça önemli bir işlemdir ve güvenli bir biçimde gerçekleştirilmesi gerekir. Bizler de para transferlerinizi en güvenli ve kolay bir biçimde yapabilmeniz için kullanabileceğinz internet cüzdanlarından bahsedeceğiz

Online Cüzdanlar

Online cüzdanlar yatırımcıların en çok tercih ettiği cüzdan türü olarak karşımıza çıkar. Online cüzdanlar web tabanlı cüzdanlar olup, bilgisayarlardan ve akıllı cihazlardan oldukça kolay bir biçimde erişim sağlanmasını yarar. Bu şekilde kripto para transferlerini gerçekleştirebilirsiniz. Web tabanlı cüzdanlar bilgileri blok zincirleri içerisinde tutarlar. Cüzdanınızda size ait olan bir özel anahtar bulunur. Para transferi işleminde bu özel anahtarlar aracılığı ile onay vermiş olursunuz. Daha sonra blok zincirince yer alan genel anahtardan da onay alınınca para transferi işlemi sağlıklı bir biçimde gerçekleşmiş olur.

Online cüzdanların da bir takım sıkıntılar mevcuttur. Bu sıkıntılardan en önemlisi online cüzdanların hacklenme tehlikesi altında olmasıdır. Bildiğiniz üzere kripto para borsaları sıklıkla hack saldırıları ile karşı karşıya kalmaktadır. Bunlardan oldukça azı başarıya ulaşsa da yine de bunun riskli olduğunu söylememiz yanlış olmaz. Online cüzdanlar kullanışlılık açısından oldukça iyi olsa da hacklenme riski nedeniyle bazı yatırımcılar tarafından tercih edilmemektedir.

Offline Cüzdanlar

Offline cüzdanlar genellikle “soğuk cüzdan” ya da “soğuk depo” isimleriyle adlandırılmaktadırlar. Offline cüzdanlar bilgisayarlarda masaüstü uygulaması gibi yer alırlar. En önemli özelliği de offline cüzdanın bulunduğu bilgisayarın herhangi bir ağ bağlantısına sahip olmamasıdır. Bu sayede internet üzerinden gelebilecek olan hack saldırılarına karşı korumalı olan offline cüzdanlar, kullanıcılar tarafından sıkça tercih edilmektedir.

Offline cüzdanlar da güvenlik şekillerine göre ayrılırlar. Sıkça kullanılan offline cüzdanlardan bir tanesi de iki ayrı bilgisayarda tutulan cüzdanlardır. Bu cüzdanlar ikiye ayrılır ve bilgisayarlara aktarılırlar. Burada önemli olan şey şudur; Bilgisayarlardan bir tanesi ağa bağlanamazken bir diğeri bağlanabilmektedir. Ağa bağlanan bilgisayarda sadece cüzdan işlemleri görülebilir. Herhangi bir biçimde para giriş çıkış izni yetkisi bu bilgisayardan verilemez. Ağa bağlanamayan bilgisyarda yer alan cüzdan ise bu yetkiye sahiptir. Ancak güvenli olması açısından internete bağlanamadığından harici bellek yoluyla aktarım işlemi gerçekleştirilir. Bu şekilde hem internet cüzdanı güvende tutulur. Hem de ağ üzerinden işlemler güvenli biçimde gerçekleştirilebilir.

Mobil Cüzdanlar

Akıllı telefonun hayatımızın her alanında bize yardımcı olmasıyla kripto para transffer işlemlerinde de mobil cüzdanlar sıklıkla tercih edilmeye başlanmıştır. Uzmanlar tarafından çok önerilen bir cüzdan olmasa da kullanıcılar rahat olmasından dolayı sıklıkla kullanmaktadırlar. Zira mobil cüzdanlar hem taşınabilir oluşu, hem de internet aracılığıyla web tabanlı cüzdanlar gibi rahatlıkla kullanılabildiğinden sıklıkla tercih edilen bir cüzdandır. Ancak yine online cüzdanlarda olduğu gibi hack tehlikesi bu cüzdan tipinde de yer alır. Bu nedenle mobil cüzdan kullanmaya başlamadan önce konuyla alakalı etraflıca bir araştırma yapmak büyük önem taşır.

Mobil cüzdanlar Google Play veya App Store’dan indirilen uygulama aracılığıyla kullanılabilmektedir. Uygulama sayısı fazladır. Bu nedenle ihtiyaçlarınıza uygun olan bir mobil cüzdan seçmenizi öneririz. Aksi takdirde bitcoin ve altcoinlerinizi hackerlara kaptırma tehlikesiyle karşı karşıya kalabilirsiniz.

Donanım Cüzdanları

Donanım cüzdanları tıpkı USB bellekler gibidir. Cüzdanlarını internet korsanlarından korumak isteyen ve kolayca taşımak isteyen kişiler donanım cüzdanlarından satın alırlar. Donanım cüzdanları uygun fiyatlara satılmaktadır. Yedeklenebilmesi sayesinde, kaybolması durumunda verileriniz sizde kalabilir.

Author: Koineks Bitcoin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir