Bitcoin
0.00 %

Todex’e Nasıl Üye Olabilirim?

Thodex, kripto paraların alım satım işlemlerinin yapıldığı, ücretsiz bir kripto para borsasıdır. Türkiye’de en çok Altcoin’i bünyesinde barındıran bir platform olma özelliğine sahip olan Thodex, popülaritesini her geçen gün arttırmaktadır. Thodex buna paralel olarak üye sayısını da arttırmıştır.

Thodex’e üye olmak son derece kolaydır. Tamamen ücretsiz olan üyelik, üyelik formunu doldurup, e-mail adresinize gelen aktivasyon kodunu da onayladıktan sonra gerçekleşmiş olacaktır.

Üyeliğinizi gerçekleştirdikten sonra coin alım satım  işlemi yapabilmeniz için hesabınıza TL ya da kripto para yüklemeniz gerekir. TL yatır menüsünden işlemlerinizi gerçekleştirerek Thodex Borsasına giriş yapabilirsiniz.

Thodex Kurumsal Hesabı Nedir?

Todeks yalnızca bireysel yatırımcılara değil, kurumsal firmalara da hizmet veren bir borsadır. Thodex sıklıkla kurumsal firmalarla da çalışmasıyla öne çıkar. Kurumsal firmalar belirli bir sistem dahilinde çalışan firmalardır. Bu nedenle Thodex’den kurumsal hesap almak için gerekli olan bazı evraklar mevcuttur. Bu evraklar;

  • İmza sirküsünde beyan edilmiş olan şirket yetkilisinin kimliğinin ön ve arka sureti
  • Vergi levhası
  • Ticaret sicil gazetesi
  • İmza sirküsü
 • Şirket kaşesi ile birlikte imzalanan matbu formu evraklarıdır. Bu evraklar Thodex’e teslim edilmeden, kurumsal bir hesap oluşturmak mümkün değildir.

Thodex ilk açıldığında,  kurumsal hesap açılabilen bir platform değildi. Kullanıcıların yoğun talepleri doğrultusunda kurumsal hesapların açılmasına izin verildiği aktaran Thodex CEO’su Fatih Özer, ileride Altcoin sayısının arttırılmak istendiğini de sözlerine ekledi.

Koineks Üye Ol

Thodex’e Üyelik Koşulları Nelerdir?

Todex, müşterilerinin haklarını korumak ve onların hesabını güvende tutmak için bir takım bilgiler istemektedir. Bu bilgiler standart bir bankanın istemiş olduğu bilgilerden çok da farklı değildir. Bireysel kullanıcılardan;

  • Arkalı önlü nüfus fotokopisi
  • İkamet adresi
  • Telefon Numarası
 • E – mail adresi

Kurumsal Firmalardan;

  • İmza sirküsü
  • Vergi lehvası
  • Telefon numarası
  • E – posta adresi
  • İkametgah
  • Ticaret sicil gazetesi
  • İmza sirküsünde yetkilendirilmiş olan kişinin nüfus sureti
 • Şirket kaşesi ile birlikte imzalanan matbu formu

Bu bilgiler kimlik doğrulama prosedürü için gereklidir. Thodex, tek seferde 100.000 TL ve üzeri alım satım işlemlerinde kimlik doğrulama prosedürünü çift taraflı olarak devreye sokmaktadır. Zira bu tarz büyük meblağlar bir dolandırıcılığın veya hırsızlığın habercisi olabileceğinden, böyle bir güvenlik önlemi alınmıştır.

Thodex Nasıl Çalışır?

Üyelik işlemlerinizi tamamladıktan sonra aklınıza ilk olarak Thodex’den  nasıl işlem yapabileceğiniz sorusu gelecektir. Thodex’den işlem yapmak son derece kolay ve güvenlidir. 12 farklı kripto para birimiyle Türkiye’nin en önde gelen kripto para borsalarından bir tanesi olma özelliğine sahip olan Thodex, kendisini günden güne geliştiren bir firmadır.

Thodex yatırımcılar ve kurumsal firmalar arasında kripto para alım satımını gerçekleştiren bir para borsasıdır. Thodex her işlemden komisyon almaktadır. Todeks ilk açıldığında bir ay boyunca komisyon ücreti talep etmeyerek büyük sükse yapmıştır. Komisyon oranları kripto para türüne göre farklılık gösterir.

Bitcoin BTC : 0.00070000 BTC

Bitcoin Cash BCH :  0.00100000 BCH

Ripple XRP : 1.00000000 XRP

Staller XLM : 0.30000000 XLM

Nem XEM : 1.00000000 XEM

Ethereum ETH : 0.00500000 ETH

Dogecoin DOGE : 2.00000000 DOGE

Litecoin LTC : 0.01000000 LTC

Bitcoin Gold BTG : 0.00100000 BTG

Dash DASH : 0.00200000 DASH

Ethereum Classic ETC : 0.00500000 ETC

Kripto Paralara Yatırım Yapılmalı mı?

Kripto paralar son yıllarda oldukça popüler hale gelen bir yatırım aracı konumunadır. İlk 2009 yılında Satoshi Nakamoto takma isimli bir kişinin Bitcoin’i üretmesiyle ortaya çıkan kripto paralar, onlarca farklı çeşitle piyasadaki yerini almıştır. İlk üretilen kripto para olma özelliğine sahip olan Bitcoin, şuan oldukça değerli bir para birimidir. Bitcoin’den sonra gelen tüm coinler “Altcoin” olarak adlandırılmıştır. Blokchain sistemi üzerine inşa edilen kripto paralar, oldukça iyi bir yatırım fırsatı olarak öne çıkar.

Bitcoin’den sonra çıkmış olan tüm Altcoinler, Bitcoin sistemi baz alınarak oluşturulmuştur. Bunlar içerisinde Ethereum, NEM ve Stellar gibi coinler Bitcoin’i esas alsa da oldukça farklı bir yapı üzerine inşa edilmişlerdir. Bitcoin bu akımın başlangıcı konumundadır. Kripto paralar aynı zamanda geleceğin internetinin de temel taşlarını oluşturmuşlardır.

Todeks Kripto paraların, fiziksel paralara nazaran bir takım avantajları söz konusudur. Örneğin kripto paralar bir merkeze bağlı bulunmadığından enflasyon olma olasılığı oldukça düşüktür. Bir hükümet tarafından denetlenmeyen ve hükümetlerin icraatlarına paralellik göstermeyen kripto paralar, oldukça güvenilir bir yatırım çeşidi olarak öne çıkmışlardır.

Todex Bitcoin herhangi bir biçimde devalüasyon geçirmesi de söz konusu değildir. Bitcoin’in yaratıcıları, Bitcoin’in fazlaca basılarak değersizleştirilmemesi için bir takım önlemler almışlardır. Bunu samanlıkta iğne aramak gibi bir düşünebilirsiniz. Zira Bitcoin madenciliğinin temelinde de bu yatmaktadır. Bilgisayar gücü ne kadar artarsa Bitcoin madenciliğinden sonuç alma oranı da o kadar artar. Ancak aklınıza evlerimizde yer alan sıradan bilgisayarlar gelmemelidir. Bitcoin madenciliği ciddi biçimde güçlü bilgisayarlar gerektiren ve bilgisayar konusunda uzman olan kişiler tarafından yapılabilir.

Related Posts

Leave a Reply